Záleží na tom, kam to chceš, jestli do kanclu, do racku nebo na doma a taky, jestli si "eko terorista" a zajímá tě každý watt.
Velice zjednodušeně řečeno:
Offline - co je na vstupu je i na výstupu, čaká na bezproudí, pak přepne na baterii. Filtruje, ale nereguluje napětí.
Online interactive - to stejné co offilne, jen s regulací vstupního napětí.
Online - jede pořád na baterie, které neustále dobíjí. Vyšší režie a tím pádem vyšší nároky na spotřebu.
Já mám doma 2U 2,7kW (3000VA) potvoru
[ Link ] , která umí všechny možnosti, živím tím kotel, server, switch, adsl, router, teploměr, nouzové světlo, wifinu :) Od výdrže 320minut, kdy kotel stojí, až po 90minut, kdy jede kotel na plný pecky. Laciné UPSky mají na výstupu čtvercový průběh napětí, což některým motorům (třeba právě v kotli) nemusí dělat "dobře", pokud bys chtěl zálohovat i zařízení s motorem, je lepší si najít UPSku, která má na výstupu sinusovku - to je třeba hlavní rozdíl UPSky od APC - smart a "ne"smart.
Spíš než jen "ochranu" a backup NASky, bych sezaměřil na celý plán. Chci zálohovat jen NASku, nebo i switch, abych se na data dostal v případě bezprpoudí. Nechci na to pověsit další věci? (router, wifi, ...). Pokud jen vyloženě NASku, šáhni klidně i po 300VA, která bude sloužit pro vykrytí výpadku napětí. Dále rentabilita - pokud pořídíš UPSku s jednou baterií - většinou 12V typ RBC2, tak náhradní baterie je pak nejen laciná (odhad výdrže je cca 5-6 let v ideálních podmínkách), ale i výměna baterie bude bez nějakých komplikací v podobě kalibrace.
Když sme u toho, je několik typů kalibrace nové baterie, včetně konfigurace vybíjecí a nabíjecí křivky, ale asi nejjenodušší je offline kalibrace, kdy plnně nabitou baterku vybiješ vypnutím přívodního napětí na cca 30%. Dělal sem hodně kalibrací a nafouknutých baterek vlivem špatné konfigurace nabíjecího napětí sem už viděl několikrát :) Skoro všechny takto blbě zkaliborvané UPSky pak končí na aukru bez baterie :)